Szeroki wybór podręczników, sprawdź!

Gdzie kupić podręczniki szkolne najtaniej?

Gdzie kupić podręczniki szkolne najtaniej?

Nowy rok szkolny zazwyczaj oznacza spore wydatki dla rodziców: trzeba zakupić wyprawkę szkolną w tym zeszyty, przybory, często wymienić plecak no i oczywiście te książki… Ciągłe zmiany wprowadzane przez wydawnictwa ze względu na reformy oświaty sprawiają, że ciężko jest dostać używane podręczniki w dobrym stanie. Dla mniej zamożnych rodziców może to być poważnym problemem, z resztą wydatek kilkudziesięciu złotych na książkę, z której nauczyciel skorzysta dwa razy w roku nie jest przez nikogo mile widziany.

Klasyczne księgarnie

W zwykłych stacjonarnych księgarniach możemy spodziewać się najgorszych cen. Jest to spowodowane koniecznością utrzymania sklepu przez właściciela, w tym zapłaty za wynajem lokalu często w centrum miasta. Siłą rzeczy więc ceny muszą być dosyć wysokie. Teoretycznie jest to najwygodniejsza forma zakupu bo przecież przychodzimy z pieniędzmi i już po chwili wychodzimy z książką. Ale czy napewno? Przecież na początku roku szkolnego przed takimi budynkami ustawiają się ogromne kolejki, a właściciele tylko liczą swoje zyski. Przepłacamy więc, a na dodatek musimy długo czekać w kolejce. Niezbyt wygodne rozwiązanie. 

Księgarnie internetowe

Sprzedaż wysyłkowa podręczników bardzo rozwinęła się na przestrzeni ostatnich 10. To oznacza, że najtańsze podręczniki zamówimy właśnie w internecie. Oczywiście znalezienie odpowiedniej strony często wcale nie jest takie proste. Ale spójrzmy na plusy zamawiania podręczników w sieci:

  • Zgodnie z prawami o ochronie konsumenta jeśli przez pomyłkę zamówimy złą książkę to możemy ją w ciągu 14 dni odesłać w nienaruszonym stanie i ponieść jedynie koszty wysyłki. Z księgarnią tradycyjną może nie być już tak wesoło.
  • Mamy ogromny wybór ponieważ firmie dużo prościej jest przechowywać wiele tysięcy różnych książek w magazynie, niż w księgarni na miejscu.
  • W dobrej księgarni internetowej zamówimy podręczniki oblicza geografii 1 zakres podstawowy z dostawą już na 2 lub 3 dzień od złożenia zamówienia.

Na co uważać?

Uważać należy na przede wszystkim księgarnie internetowe, które nie posiadają książek na stanie – a jedynie pośredniczą w wysyłce z magazynu, ponieważ jeśli dużo osób zechce zakupić daną sztukę to spowoduje to duże opóźnienia w wysyłce. Poza tym należy zawsze sprawdzić wiarygodność firmy, aby nie paść ofiarą oszustwa. Te jednak zdarzają się coraz rzadziej, ponieważ systemy opinii w internecie skutecznie uniemożliwiają prowadzenie takiej działalności na dłuższą metę. Jeśli wybieramy serwis aukcyjny taki jak Allegro – zawsze sprawdźmy opinię naszego sprzedawcy. Pamiętajmy, że lepiej 10 razy upewnić się niż raz dokonać trefnego zakupu. No i oczywiście warto korzystać z porównywarek cenowych.